CK SUNFLOWERS agency, s.r.o., Mikulovská 17 085 01 Bardejov, Telefon: +421 2 222 000 22
E-mail: kupele@sunflowers.sk, www: www.sunflowers-agency.cz
Tel.: +421 2 222 000 22

Procedury

Mechanoterapie
Mechanoterapie je obor fyzioterapie, při které se používá masáž, polohování, pasivní cvičení, manipulace a pod.
Vodoléčba
Vodoléčba, nebo také hydroterapie je část fyziatrie, kdy se na organismus působí nejen energií tepelnou, ale také pohybovou, případně i speciálními chemickými látkami, které se vyskytují ve vodním prostředí, a to s cílem preventivním, léčebným a rehabilitačním.
Studená a ledová koupel je výborným posilujícím prostředkem. Teplá koupel otevírá póry a ulehčuje vylučování nečistot z těla, vlažná uklidňuje nervy a upravuje oběh.
Termoléčba
Teploléčba - termoterapie je metoda fyzikální terapie, při které působí na organismus termické (tepelné) podněty. Podle rozsahu aplikace rozlišujeme termoterapii na celkovou a lokální.
Nosičem tepelného podnětu může být pevná, tekutá nebo plynná látka a podle toho rozlišujeme termoterapeutické procedury s využitím vody, vzduchu, plynu, parafínu a peloidů.
Elektroléčba
Elektroléčba patří k fyzikální terapii, při které je využíván léčebný účinek různých forem elektrické energie.
Elektroléčba v převážné míře využívá své analgetické účinky, často zlepšuje krevní cirkulaci a výživu tkání, tlumí zánětovou aktivitu a usnadňuje tak lehčí úpravu pohybových funkcí. Doba trvání většiny elektroléčebných procedur je 15 minut.
Fototerapie
Fototerapie - léčba světlem je metoda fyzikální terapie, při které na organismus působí elektromagnetické záření.
Léčba světlem se používá pro udržování a podporu zdraví, léčbu nemocí a patologických stavů a pro obnovu ztracených funkcí a schopností. Světlo má baktericidní účinek, to znamená dokáže ničit mikroorganismy a má antirachitický účinek, který se používá při léčbě nemocí z nedostatku vitamínu D.
Rehabilitační tělocvik
Léčebný tělocvik je u značné části pacientů jedinou účelnou léčbou a je možné pomocí něj dosáhnout vynikajících léčebných úspěchů. Jde o účinek povzbuzující a tonizační. Ovlivňuje oběhové a dýchací funkce, ale i stabilitu vegetativní rovnováhy a zvyšování imunologických obranných reakcí. Příznivě působí na pohybový aparát, zvyšuje svalovou sílu, vytrvalost a rozsah pohyblivosti kloubů.
Kosmetické
Kosmetické procedury jsou takové, které jsou zaměřeny na péči o pleť a krásu.
Ostatní
Mezi ostatní procedury patří specifické procedury, které využívají kombinaci různých léčebných metod nebo postupů. Patří sem také některé staré tradiční léčebné procedury jako akupunktura, baňkování apod.
 
Doporučujeme
 
Proč jsme nejlepší
více než 21 let
se specializujeme na lázně a wellness
100% Garance
nejnižší ceny
ověřené klienty
dosud využilo našich služeb více než 120.000 klientů
poradíme Vám
s výběrem toho nejlepšího pobytu